ek ödeme

Sağlık Personeline ek ödeme müjdesi

Koronavirüs salgını başladığından beri en ön saflarda özveriyle çalışan sağlık personeline Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sevindirici haberi verdi. Bakan Koca, toplu iş sözleşmesini hatırlatarak, “Sabit ödemenin genel bütçeye aktarılması için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Sağlık Personeline Ek Ödeme

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı işçilerinin yetkili sendikası Öz Sağlık-İş’in Başkanlar Kurulu Toplantısı’a katılarak sağlık işçilerine video ile mesaj gönderdi.

Bakan Koca ekranlardan yayınlanan video mesajında “Çalışma koşullarımızı en adil düzeye taşıyacağız. Öz Sağlık İş Sendikamızı da bu hedefe yürürken önemli bir paydaş olarak görüyoruz” dedi.

Sağlık personelinin bir bütün olarak gördüklerini ve aşılamada öncelik verdiklerini anımsatan Koca, bu emek ve başarının paydaşı olan çalışanları bir kez daha kutlayarak teşekkürlerini iletti. Bu zor günlerin en kısa sürede geride kalacağını dile getiren Koca, şunları kaydetti:
“Toplu sözleşmede sabit ek ödemenin artırılmasına birlikte çaba gösterdik. Genel bütçeye aktarılması için çalışmalarımız sürüyor. Daha adil bir ek ödeme için gayret gösteriyoruz”

Çalışanların yarın emeklilikte de refah düzeyini koruyabilmenin uğraşı içinde olduklarını aktaran Bakan Koca, “Çalışma koşullarımızı hak ve sorumluluk temelinde en adil düzeye taşımak için hep birlikte çalışacağız” açıklamasında bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.