Kaza Yapan Doktor Raif Çaylıyı , Tüm Müdahalelere Rağmen Meslektaşları Kurtaramadı.

Medibafra Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı olarak görev yapan doktor kazada ağır yaralanıp kalbi durunca yardımına ambulans helikopter yetişti, doktorun duran kalbini çalıştırmak için meslektaşları seferber oldu.

Kaza, Durağan ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Bafra ilçesinde Medibafra Hastanesinde kadın doğum uzmanı olarak görev yapan doktor Raif Çaylı (50), 55 JS 919 plakalı motosikleti ile seyir ederken yola çıkan traktörle çarpıştı. Kazada ağır yaralanan ve ambulans helikopter ile Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan doktor Raif Çaylı, yapılan müdahalelere rağmen Samsun’daki hastanede hayatını kaybetti.

Durağan Devlet Hastanesine kaldırılan doktor için Samsun’dan ambulans helikopter sevk edildi. Yaralı doktor, kara yoluna inen ambulans helikoptere kara ambulansı ile götürüldü. Ambulans helikopter teslim aldığında kalbi ve solunumunu durduğu tespit edilen Raif Çaylı için meslektaşları seferler oldu.

OMÜ Tıp Fakültesi acil servis önündeki helikopter pistine getirilen Raif Çaylı’nın bu sırada kalbi ve solunumu yine durdu. Meslektaşları Raif Çaylı’nın hayata döndürmek için helikopter pistinde uzun süre uğraştı.
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan doktor Raif Çaylı, yapılan müdahalelere rağmen Samsun’daki hastanede hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Op. Dr. Raif ÇAYLI – Kadın Hastalıkları Uzmanı

Op.Dr. Raif Çaylı 01/11/1968 Samsun/ Alaçam da doğdu. İlköğretimini Edirne Lisesinde 1985 de tamamladı.

Daha sonra 1991 de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.1991- 1992 de Kağızman Devlet Hastanesi. 1992-1997 de Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi,1997-2000 yıllarında Havza Devlet Hastanesi,2000-2009 yılları arasında Bafra Devlet Hastanesinde görev yaptı.

2009 dan itibaren ise Özel Medibafra Hastanesinde görev yapmaktaydı.

Sağlık Güncel Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.